- 50 dagers returrett
- Gratis frakt over 999.-
Ingen belysningsmiddel inkludert
Del bildene dine med @lampemesteren
PH 80 Gulvlampe Opal/Black er medlem av 3-skjermfamilien, som i dag omfatter en imponerende samling lamper, inkludert noen få til utendørs bruk. Poul Henningsen (PH) designet 3-skjermsystemet allerede i 1925-1926, da han samarbeidet med Louis Poulsen om å designe de første lampene til en utstilling i Paris. Gjennom hele livet forsøkte Poul Henningsen å skape blendingsfritt lys, rette lyset dit det trengtes og skape myke skygger. Han designet ikke bare én lampe, men et helt system, og i løpet av årene ble det produsert rundt tusen forskjellige modeller.
Gulvlampen avgir et herlig diffust lys. Det meste av lyset rettes nedover av akrylskjermene, som også bidrar til å spre lyset horisontalt og oppover. Lampeskjermens design er basert på en logaritmisk spiral, med lyskildens brennpunkt i midten av spiralen.
PH-lampens nummer refererer vanligvis til lampeskjermstørrelsen, men dette er ikke tilfelle med PH 80. Lampen ble laget etter Poul Henningsens død for å markere hans 80-årsdag i 1974, derav navnet PH 80.
PH 80 finnes i tre forskjellige modeller med ulike reservedeler tilgjengelig, slik at lampen alltid kan fornyes. Se dem her!
Dimensjon
Produsent
- Merke:
- Louis Poulsen Gulvlamper
- Art. nr.:
- 6090478
- EAN:
- 5714693974924
Farge og design
- Farge:
- Svart, Hvit, Opal
- Materiale:
- Metall, Plast
- Designer:
- Poul Henningsen
Dimensjon
- Høyde (i cm):
- 131,5
- Diameter (i cm):
- 55
- Nettovekt (kg):
- 7,4
Lyskilde
- Lyspære inklusiv:
- Nei
- Wattstyrke:
- 70
- Fatning:
- E27
- Antall lyskilder:
- 1
- Innebygget LED:
- Nei
Tilleggsfunksjoner
- Dimbar:
- Nei
Tekniske spesifikasjoner
- Kapslingsgrad:
- IP20



- Gratis frakt over 999.-
- 50 dagers returrett
- Erfaren og Profesjonell Kundeservice